عبرت از حوادث

 یکی از وظایفی که قانون گذار در ماده 96 قانون کار بر عهده بازرسی کار قرارداده، رسیدگی به حوادث ناشی از کار در کارگاه های مشمول و تجزیه و تحلیل عمومی و آماری اینگونه موارد به منظور پیشگیری حوادث می باشد .

در همین راستا تمامی حوادث ناشی از کار بوقوع پیوسته در کارگاه های مشمول قانون کار پس ازانعکاس به اداره بازرسی کار، توسط بازرسان کار کشور بررسی و گزارش فنی و تخصصی آن به مرجع  قضایی ارسال می گردد.

بر این اساس حوادث بررسی شده توسط بازرسان کار به عنوان یک حلقه در چرخه مدیریت دانش،منبع ارزشمندی می باشند که می تواند مورد استفاده دست اندرکاران و علاقمندان امور ایمنی قرار گرفته و زمینه استفاده و تولید دانشهای جدید را در این حوزه فراهم نمایند.

همچنین در اجرای سیاستهای کلان دولت تدبیر و امید و بمنظور آگاهی و ایجاد  فرهنگ پیشگیری از حوادث ناشی از کار ، اداره کل بازرسی کار تصمیم به اطلاع رسانی حوادث با شدت و فراوانی بالا را نموده تا مورد بهره برداری کارگران ، کارفرمایان ، مهندسان ناظر ، مسوولان ایمنی و ... قرار گیرد .


جهت مشاهده گزارش حوادث، روی لینکهای زیر کلیک فرمایید:

حادثه منجر به شکستگی پا در اثر کار سقوط از ارتفاع حادثه منجر به قطع انگشنان دست در اثر کار با پرس حادثه منجر به مصدومیت بر اثر سقوط در چاله آسانسور حادثه منجر به فوت کودک در اثر سقوط در چاه حادثه منجر به فوت در اثر انتقال و جابجایی بار حادثه منجر به مصدومیت بر اثر سقوط از نردبان حادثه منجر به ضایعه نخاعی بر اثر سقوط در چاله آسانسور حادثه منجر به مصدومیت بر اثر سقوط از ارتفاع حادثه منجر به مصدومیت بر اثر سقوط دلو در چاه حادثه منجر به فوت بر اثر گاز گرفتگی چاه حادثه منجر به فوت بر اثر برق گرفتگی

 
/ 0 نظر / 55 بازدید